Jesteście w wakacyjnej trasie? A może wybieracie się do któregoś z większych miast w Polsce? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych propozycji na aktywny wypoczynek. Dzięki tym atrakcjom poznacie piękno różnych zakątków kraju, wzbogacicie się o nowe doświadczanie, a przede wszystkim – aktywnie wypoczniecie! No to… komu w drogę, temu czas!

Kraków – miasto królów i… obwarzanków 😉

Żywe Muzeum Obwarzanka – to niepozorne kółko z ciasta jest związane z Krakowem od ponad 600 lat, kochają go Krakusi i turyści, gościł na stołach dworu królewskiego na Wawelu, a powiadają, że zajadał się nim sam smok wawelski!

Podczas pokazu poznacie wszystkie jego sekrety – historię i unikatowy proces produkcji, a co najważniejsze spróbujecie swoich sił i stworzycie własnego obwarzanka.

Warszawa – ahoj, stolico!

Rejs po Wiśle – z poziomu wody Warszawa wygląda jeszcze bardziej zachwycająco i wzbudzi zachwyt niejednego dziecka. W czasie rejsu podziwiamy szereg warszawskich atrakcji: panorama Starego i Nowego Miasta, Centrum Nauki Kopernik, Warszawską Syrenkę, Stadion Narodowy, wejście do Portu Czerniakowskiego, unikalną stację wodociągów Grubą Kaśkę, plażę miejską Poniatówka, parki i tereny zielone na prawym brzegu Wisły i wiele innych. Poczujcie się jak prawdziwi kapitanowie morskiej żeglugi!

A skoro o rejsach mowa… Co słychać w Łodzi?

Obiekt rekreacyjno-wypoczynkowy „Młynek” – to ośrodek znajdujący się w dolinie rzeki Olechówki. Istniejący tu zbiornik wodny otoczony jest pięknym parkiem. Każdy miłośnik sportów wodnych zajdzie tu coś dla siebie. Na terenie ośrodka działa wypożyczalnia sprzętu sportowego. Wybudowano również boiska do gier zespołowych.

Wrocław

Mini Park Linowy Zoolandia – parki linowe to wspaniała forma spędzania wolnego czasu dla dzieci, młodzieży i dorosłych, przede wszystkim aktywnie i na świeżym powietrzu, ale również tego typu aktywność niesie ze sobą pozytywny wpływ na cały układ psychoruchowy.

TRASA MALUCH dostępna już od 4. roku życia. Dzieciaki pokonują proste kolorowe przeszkody linowe zawieszone pomiędzy domkami zainstalowanymi na drzewach. Asekurację stanowią siatki zabezpieczające przed upadkiem.

Trójwymiarowy Poznań

Blubry 6D – wyobraź sobie, że masz okazję przenieść się w czasie. Możesz osobiście poznać dwie poznańskie legendy, a dzięki niesamowitej technologii 3D oraz rozmaitym efektom specjalnym poczuć się jak ich bohaterowie.

Blubry 6D nie będziesz siedział w fotelu, jak w kinie. Wir przygody porwie Cię w sam środek opowiadanych legend. Na każdym kroku czekają Cię niespodzianki i moc niezapomnianych wrażeń.

Hop do Gdańska!

Zoo w Oliwie – Gdańskie zoo jest jednym z największych ogrodów zoologicznych w Polsce, atrakcyjnym miejscem rekreacji i edukacji, odwiedzanym corocznie przez setki tysięcy turystów i mieszkańców Trójmiasta.