Zdrowa dieta dla Twojego dziecka

Zdrowy piknik, czyli smaczne propozycje dla dzieci

Utrzymująca się od dłuższego czasu piękna pogoda zachęca do spędzania czasu na zewnątrz. Połączenie aktywnego wypoczynku z piknikiem to najlepszy sposób na spędzenie dnia z rodziną na łonie natury. Co zaproponować naszym młodszym i starszym pociechom, żeby dostarczyć im odpowiednich wartości odżywczych i witamin?

Przepisy na zdrowe koktajle dla dzieci

Koktajle dzięki temu, że są bardzo sycące mogą nawet zastąpić podwieczorek czy kolację, a ich wykonanie jest szybkie i proste. To także doskonały pomysł na posiłek poza domem. Sprawdź jak przygotować smoothies dla najmłodszych i na co zwrócić uwagę?

Zdrowa i zbilansowana dieta dla dziecka

Jak przygotowywać posiłki dla najmłodszych i na zwrócić uwagę, by dzieci cieszyły się zdrowiem i dokonywały mądrych wyborów żywieniowych w przyszłości? RÓŻNORODNA DIETA DOPASOWANA DO POTRZEB I WIEKU Jedzenie powinno pokrywać zapotrzebowanie organizmu dziecka na...

Otyłość wśród dzieci – jak z nią walczyć?

Polskie dzieci należą do najszybciej tyjących w całej Europie. Liczba dzieci z nadwagą w ciągu ostatniej dekady wzrosła o 100 %. Przyczyną tego zjawiska jest brak aktywności fizycznej – liczne zwolnienia z WF-u, dostępność niezdrowych produktów na wyciagnięcie ręki czy też podawanie uczniom w szkole obiadów niejednokrotnie przekraczających normy żywieniowe dla dzieci i młodzieży.